gaziosmanpasa-hali-yikama
gaziosmanpasa-hali-yikama

Metropol Halı yıkama olarak İstanbul avrupa yakası genelinde hizmet vermekteyiz. Gaziosmanpaşa‘da Halı yıkama konusunda en çok tercih edilen firma olarak yüzlerce tebrik mesajı alan firmayız. Halı yıkama konusunda tecrübemiz ve kalite anlayışımız yıllardan beri aynı olduğu için Metropol Halı Yıkama Fabrikası olarak İstanbul halkımızın gönlünde yer edinmiş bulunmaktayız. Özellikle şunu baştan belirtmek isteriz ki halılarınız firmamız tarafından güvenle ve sağlıklı ortamlarda yıkanmaktadır. Farklı firmalar gibi halılarınız bekletme havuzlarında kalmadan, her halı tek tek tam otomatik makinelerde anti-bakteriyel ve zararlı kimyasallar içermeyen( Hypo, kostik, parapen v.s.) tamamen bitkisel doğa dostu Lazer-Promax halı şampuanı ile yıkanmakta ve temizlenmektedir. Ücretsiz servislerimiz aracılığıyla adresinizden alınan halılarınız karışmaması için ayrı ayrı barkotlanmış olarak fabrikaya getirilir. İlk önce kabaca üzerindeki tozlar, tüyler vb. maddelerden temizlenmesi için toz alma makinesinden geçirilir. Son sistem tam otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanan halılar, halı sıkma makinesiyle tamamen sudan ve kirden arındırılarak sadece üzerinde %10 nemle kalır. Nemli halılar özel yapılmış halı kuruma odalarına ( 2 adet) alınır. Halı kurutulan yerler toz, duman, kötü hava vb. etkenlerden uzak özel olarak yapılmış odalardan oluşmaktadır.

Metropol Halı Yıkama Fabrikamızdan Yıkama Video Görüntüsü
Şimdi Ara
Şimdi Ara
Metropol Halı Yıkama Gaziosmanpaşa
Metropol Halı Yıkama Gaziosmanpaşa

Metropol Eyüp Halı Yıkama Aşamaları:

 • 1. Toz Alma: Halılarınız öncelikle tam otomatik toz alma makinesi ile tozlarından arındırılır. Toz alma işlemi yapılmayan halıda istenilen temizlik elde edilemez.
 • 2. Yıkama: Tam otomatik makinemiz ile halılarınız tek tek yıkanır. Siz değerli müşterilerimizin ve personellerimizin sağlığı açısından piyasada kullanılması yasak olan hipo ve kostik içerikli şampunlar kesinlikle kullanılmamaktadır. Halılarınız ISO 9001 ve ÇED raporu alınmış piyasanın en kaliteli halı yıkama şampuan markası Lazer Promax kullanılarak yıkanmaktadır.
 • 3. Kurutma: Halılarınız 2 adet kurutma odalarında hijyenik ve hızlı bir şekilde kurutulur.
 • 3. Hav Alma: Halılarınız tam otomatik hav alma ve paketleme makinemizden geçirilerek siz değerli müşterilerimize teslim edilmek üzere yola çıkar.
 • 4. Teslim: Halılarınızı personellerimiz yanınızda iken gönül rahatlığı ile kontrol edebilir daha sonra ödeme yapabilirsiniz.Tesisimizi mesai saatleri içerisinde istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Halılarınız 24 Saatte Teslim! 

Metropol halı yıkama şirketi olarak, halı yıkama  konusunda  profesyonel  çözümler sunmaktayız. Halılarınız fabrikaya geldiğinde ilk iş olarak cinslerine göre gruplarına ayrılır. Toz alma makinesinden geçirilerek tozlarından temizlenir. Halının cinsine uygun şampuan ve yıkama tekniğiyle yıkanır ve durulanır.Santrifüj makinesiyle su ve kirlerden tamamen arındırılır. Hijyenik ve izole edilmiş kurutma odalarında kurutularak Express Yıkama ile halılarınız 24 saat gibi kısa sürede kullanıma hazır hale gelir.Son olarak paketleme makinesinden geçirilen halılarınız son kontrolleri yapılıp parfümlenerek siz değerli müşterilerimize teslim edilmek üzere halı rafına yerleştirilir.

Şimdi Ara
Şimdi Ara

Kullandığımız LAZER PROMAX Halı Şampuanı ve Temizlik Ürünlerinin Uluslararası Geçerli Belgeleri

 • ISO 18001 OHSAS SERTİFİKASI
 • ISO 14001 SERTİFİKASI
 • Hygiene / Hijyen SERTİFİKASI


Categories: Halı Yıkama

6 Comments

Asuman Gezgin · 5 Mart 2020 at 7:00 am

24 saatte halı nasıl yıkanıp teslim edilir ya aklım almıyor

  Metropol Halı ve Koltuk Yıkama · 5 Nisan 2020 at 7:51 am

  Asuman hanım, Fabrikamızda 24 saat vardiyalı yıkama sistemi mevcuttur. Tam otomatik makinalarda yıkanıp kurutma odalarında kurutuyoruz.Halıların ortalama teslim süresi 3 gündür. 2 adet kurutma odamız var. Express yıkama (24 saatte) yıkama hizmeti talep ettiğinizde ilave olarak 40 TL Ödeme alıyoruz.Benim için 3 günde yeterli diyorsanız zaten normal yıkama ücreti alıyoruz. Ama müşterilerimizden bu konuda talepler aldık. Hepimizin başına gelebilecek ani misafir gelmesi, hasta ziyaret kabul v.s. yada özellikle kış aylarında aman çocuğum betona basıp hasta olmasın diye arti 40 TL yi gözü görmeyen müşterilerimiz var. Bu şekilde olan müşterilerimizin halılarını fabrikaya gelir gelmez ( gündüz yada akşam) hemen yıkamaya alıyoruz. Daha sonra 2. Acil kurutma odasında ortalama 6 saatte kurutuyoruz. Yani aksam bile gelse halı sabah paketlemeye hazır hale geliyor. Sabah gündüz ekibimiz paketleyip servis elemanımızla gün içinde teslimatını yapıyoruz. Bunu bir nev’i Hastanelerin Acil Servisine benzetebiliriz. Unutmayın ZAMANIN bazen PARA dan daha kıymetli olduğu durumlar vardır. Bu durumda biz METROPOL HALI VE KOLTUK YIKAMA olarak siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Mukadder Yıldız · 4 Şubat 2020 at 6:04 am

Evt ben geçen hafta verdim 5 gibi alındı ertesi gün 6 da teslim edildi evde yeni yürüyen bebeğim var ve çok memnun kaldim

  Metropol Halı ve Koltuk Yıkama · 5 Nisan 2020 at 7:47 am

  Mukadeder hanım güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

Ayşegül · 31 Aralık 2019 at 2:23 pm

Halılarımı güvenle verdiğim yer. Bana göre İstanbul’un en iyi halı yıkama firması

  Metropol Halı ve Koltuk Yıkama · 5 Nisan 2020 at 7:48 am

  Ayşegül hanım güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir