bagcilar-hali-yikama
bagcilar-hali-yikama

Bağcılar Metropol Halı Yıkama

Halı Yıkama Aşamaları

TOZ ALMA : Ücretsiz servislerimizle evlerinizden alınan halılar, zamanla halı bünyesine nüfus etmiş toz ve partüküllerden arındırılmak için toz alma makinesi ile üzerindeki her türlü toz, kum ve yabanı maddelerden arındırılır.


HALI YIKAMA : Toz alma makinesinden geçirilen halılar,halınız için en uygun avrupa standartlarında içinde zararlı kimyasallar içermeyen çevreyle dost Lazer-Promax halı şampuanlarıyla 12 firçalı tam otomatik halı yıkama makinesinde tek tek yıkama işlemine alınır. Çok lekeli olan halılar leke çalışması yapılır gerekirse tekrar yıkama işlemine alınır.


SANTRİFÜJ SIKMA : Fırçalama sonrasında halılar, yüksek devirli santrifüj (sıkma ) makinelerinde sıkılarak bünyesindeki sudan arındırılır.


KURUTMA ODASI : Santrifüj (Sıkma ) makinelerinden çıkan halılar, kuru ve sıcak hava üfleyen kurutma makinelerin bulunduğu kurutma odasında, toz, kir ve çevresel faktörlerden etkilenmeden kurutulur.


KALİTE KONTROL & POŞETLEME : Kurutma odalarından çıkarılan halılar paketleme makinesinden geçirilip son kontrolleri yapıldıktan sonra poşetlenir ve servise hazır hale getirilir.

Şimdi Ara
Şimdi Ara
Metropol Halı Yıkama Fabrikamızdan Yıkama Video Görüntüsü

Hijyenik ve Kaliteli Halı Yıkama Nasıl Olmalı?

 1- Öncelikle bu işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.

2- Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makineleri kullanılmalıdır.

3- Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamalı, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. Oto yıkama servislerinde otomobil yıkanan yağlı ortamlarda halı yıkanmaktadır. Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezilerek ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir. Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum değildir. Dolayısı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.

4- Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanları kullanılmalı, klor ve kostik gibi aktif maddeler içeren deterjanlar kullanılmamalıdır.

5- Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.

6- Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

7- Yıkanan halılar dışarıda toz, duman, kirli ortamdan uzak, kapalı ortamda kurutma odalarında kurutulmalı

8- Temizliği biten halılar nakliye anında tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilmelidir.

Metropol Halı Yıkama Bağcılar
Metropol Halı Yıkama Bağcılar

Bağcılar ilçesine hizmet veren Metropol Halı Yıkama fabrikamıza gelen halılarınız önce her hangi bir karışıklığa uğramaması için numaralanır. Temizlenmeye hazırlanan halılarınız öncelikle cinsine, dokumasına ve halınızın durumuna göre ayrılır. Makine ve Akrilik halılar, El dokuma ve Nepal halıları, Viskon ve İpek halılar, Kilimler ve Patcwork halılar birbirlerinden ayrı bir şekilde yıkama işlemine tabii tutulur.

Eğer halılarınız her hangi bir yıpranma tahribat yok ise toz alma makinesine girer ve bütün toz ve pisliklerinden ayrılır.

Bağcılar Halı Yıkama Firmaları içinde en iyi ve en hızlı teslimat yapan , kaliteli hizmet sunan Metropol Halı Yıkama fabrikasında yıkamaya hazır hale gelen halılarınız yine halınız için en uygun avrupa standartlarında içinde zararlı kimyasallar içermeyen çevreyle dost Lazer-Promax halı şampuanlarıyla 12 firçalı tam otomatik halı yıkama makinesinde tek tek yıkama işlemine alınır. Çok lekeli olan halılar leke çalışması yapılır gerekirse tekrar yıkama işlemine alınır. Leke ve kirlerinden tamamen arındırılan halılar bol su ile durulanarak sıkma işlemine girer ve halının içindeki su dışarı atılır. Yıkama işlemi biten temizlenmiş halılar kurutma işlemine girer.Kurutma odasına alınan halılar % 100 kurutularak paketleme bölümüne alınır. Son kontrolleri yapılan halı parfümlenerek paketlenir.

Halılarınız 24 Saatte Teslim! 

Metropol halı yıkama şirketi olarak, halı yıkama  konusunda  profesyonel  çözümler sunmaktayız. Halılarınız fabrikaya geldiğinde ilk iş olarak cinslerine göre gruplarına ayrılır. Toz alma makinesinden geçirilerek tozlarından temizlenir. Halının cinsine uygun şampuan ve yıkama tekniğiyle yıkanır ve durulanır.Santrifüj makinesiyle su ve kirlerden tamamen arındırılır. Hijyenik ve izole edilmiş kurutma odalarında kurutularak Express Yıkama ile halılarınız 24 saat gibi kısa sürede kullanıma hazır hale gelir.Son olarak paketleme makinesinden geçirilen halılarınız son kontrolleri yapılıp parfümlenerek siz değerli müşterilerimize teslim edilmek üzere halı rafına yerleştirilir.

Şimdi Ara
Şimdi Ara

Kullandığımız LAZER PROMAX Halı Şampuanı ve Temizlik Ürünlerinin Uluslararası Geçerli Belgeleri

  • ISO 18001 OHSAS SERTİFİKASI
  • ISO 14001 SERTİFİKASI
  • Hygiene / Hijyen SERTİFİKASI


Kategoriler: Halı Yıkama

5 yorum

Asuman Gezgin · 5 Mart 2020 6:58 am tarihinde

24 saatte halı nasıl yıkanıp teslim edilir ya aklım almıyor

Mukadder Yıldız · 4 Şubat 2020 6:02 am tarihinde

Evt ben geçen hafta verdim 5 gibi alındı ertesi gün 6 da teslim edildi evde yeni yürüyen bebeğim var ve çok memnun kaldim

    Metropol Halı ve Koltuk Yıkama · 5 Nisan 2020 7:45 am tarihinde

    Mukadeder hanım güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

Berna SÖNMEZ · 2 Ocak 2020 9:44 pm tarihinde

ben 2 defa dır evin bütün halılarını yıkattım çok memnun kaldım tşk ederim size 

Ayşegül · 31 Aralık 2019 2:09 pm tarihinde

Çok kaliteli bir hizmet sundular halılarımda tertemizdi cok saygılı çalışanları var Tavsiye ederim

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.